Promocja "Książki o powietrzu"

17-03-2006
Wiadomość dodana przez Aleksandra
W dniach 15-16 marca w Koszalinie odbyła się promocja "Książki o powietrzu" autorstwa Elżbiety Juszczak. Wydanej przez Koszalińskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne przy wsparciu finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie, Miejskiej Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Koszalinie, Zakładów Chemicznych "Police" S.A. oraz Szczecińskiej Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Szczecinie.

Książka stanowi kompendium wiedzy na temat atmosfery ziemskiej i jest adresowana do koszalińskiej młodzieży. Omawia szerokie spektrum zagadnień, począwszy od podstawowych informacji o strukturze atmosfery, poprzez złożone i ważne zadania jakie spełnia powietrze w życiu człowieka. Opisuje także zagadnienia związane z globalną i lokalną działalnością proekologiczną, którą prowadzi m. in. koszaliński MEC. Czystość powietrza jest więc kluczowym tematem mającym na celu uświadomienie młodzieży konieczności kontynuowania działań proekologicznych oraz budowanie u nich współodpowiedzialności za stan otaczającej nas atmosfery.

Miejska Energetyka Cieplna Sp. z o.o. w Koszalinie, jako współtwórca wydawnictwa oraz organizator promocji, wystąpiła do Prezydenta Koszalina Pana Mirosława Mikietyńskiego z inicjatywą przekazania tysiąca egzemplarzy do koszalińskich szkół oraz regionu byłego województwa koszalińskiego. Inicjatywa MEC przyjęta została z pełnym uznaniem i aprobatą.

Miejska Energetyka Cieplna Spółka z o.o. w Koszalinie, 75-111 Koszalin, ul. Łużycka 25A, e-mail: | ©2008-2015 strony www Koszalin
Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.