Było „gorąco jak w piekle!”. Naszą ciepłownię odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 12

06-04-2018
Wiadomość dodana przez Marcin Ciania
Ciepłownię przy ul. Słowiańskiej w Koszalinie odwiedziły maluchy z pobliskiego Przedszkola nr 12. Podopieczni tego przedszkola są częstymi gośćmi w obiektach Miejskiej Energetyki Cieplnej.

Przedszkole nr 12 w edukacji najmłodszych kładzie duży nacisk na ekologię. Stąd częsta współpraca z Miejską Energetyką Cieplną, z którą  przedszkole przeprowadza najróżniejsze akcje ekologiczne, jak np. sadzenie drzew, czy lekcje ciepła systemowego traktujące o tym, w jaki sposób, bezpiecznie dla środowiska, MEC produkuje energię cieplną.

Jak wygląda wytwarzanie ciepła w praktyce, dzieci mogły się przekonać podczas zwiedzania ciepłowni przy ul. Słowiańskiej. Zobaczyły, którędy węgiel trafia do kotłów, gdzie się spala, oraz co z niego zostaje. Zwiedziły również sterownię ciepłowni, przekonując się, że tak ogromny obiekt może być kontrolowany przy użyciu kilku komputerów.

Najbardziej dzieciom spodobała się jednak możliwość zajrzenia, oczywiście z bezpiecznej odległości, do wnętrza pracującego kotła: – Gorąco jak w piekle! – komentowały maluchy, widząc ogromne płomienie.

Miejska Energetyka Cieplna Spółka z o.o. w Koszalinie, 75-111 Koszalin, ul. Łużycka 25A, e-mail: | ©2008-2015 strony www Koszalin
Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.