​„Ciepło systemowe w moim domu” – konkurs w Przedszkolu nr 12

04-03-2019
Wiadomość dodana przez Marcin Ciania
Koszalińskie Przedszkole nr 12 bardzo dużą wagę w edukacji najmłodszych przywiązuje do ekologii. Z tą tematyką związany był również konkurs „Ciepło systemowe w moim domu”.

Dlaczego dbanie o czyste powietrze jest tak ważne? Co wylatuje z niskich, a co z wysokich kominów? Dlaczego ogrzewanie za pośrednictwem ciepła systemowego, pochodzącego z dużych ciepłowni, jest lepszym rozwiązaniem niż indywidualny, węglowy piec? Odpowiedzi na te i inne pytania poznały dzieci z Przedszkola nr 12 w Koszalinie, w którym zorganizowano konkurs „Ciepło systemowe w moim domu”.

Dzieci razem z rodzicami wykonały wspaniałe, przestrzenne prace, które prezentowano podczas finału konkursu. Każdy z uczestników otrzymał nagrodę, a wszystkie dzieci wysłuchały ekologicznej bajki o Czerwonym Kapturku, walczącym ze smogiem.

Przedszkole nr 12 stale współpracuje z Miejską Energetyką Cieplną. Dzieci gościły w naszych obiektach, dowiadując się, skąd się bierze ciepło w domach, sadziły też drzewa z okazji Dnia Drzewa.

Miejska Energetyka Cieplna Spółka z o.o. w Koszalinie, 75-111 Koszalin, ul. Łużycka 25A, e-mail: | ©2008-2015 strony www Koszalin
Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.