​Sokół wylądował na kominie - prolog przed Most Blunted Graffiti Jam 2019

28-04-2019
Wiadomość dodana przez Marcin Ciania
Zbliża się coroczna akcja artystów graffiti z całej Polski, którym Miejska Energetyka Cieplna użycza powierzchni do malowania. W tym roku odbył się jej niecodzienny prolog - na kominie ciepłowni MEC pojawiło się wielkie malowidło, przedstawiające sokoła.

Zarówno malowidło, jak i jego tematyka, nie są przypadkowe. MEC od lat użycza artystom, działającym w nieformalnej koszalińskiej grupie Most Blunted, betonowych ogrodzeń ciepłowni przy ul. Słowiańskiej na potrzeby corocznej akcji Most Blunted Graffiti Jam. Podczas niej artyści graffiti z całej Polski realizują swoje pasje, ozdabiając mury kolorowymi malunkami.

Tak też będzie i w tym roku - 3 maja. Tegoroczne Most Blunted Graffiti Jam zyskało jednak niecodzienny prolog. Na podstawie komina ciepłowni jeden z członków grupy MB, Maciej Mazurkiewicz, namalował obraz przedstawiający sokoła. Na tym samym kominie, 70 metrów wyżej, znajduje się gniazdo pary sokołów wędrownych, niezwykle rzadkich w Polsce i w Europie ptaków, które od kilku lat żyją w Koszalinie i co roku dochowują się młodych. W tym miejscu istniało już podobne malowidło, ale niedawny remont komina wymusił jego usunięcie. Teraz sokół "wylądował" tu ponownie.  

Miejska Energetyka Cieplna Spółka z o.o. w Koszalinie, 75-111 Koszalin, ul. Łużycka 25A, e-mail: | ©2008-2015 strony www Koszalin
Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.