​Przedstawiciele MEC na najważniejszym spotkaniu branży ciepłowniczej

W Międzyzdrojach, na XXIII Forum Ciepłowników Polskich, spotkali się przedstawiciele ciepłownictwa z całego kraju. To najważniejsze spotkanie branżowe w Polsce. Forum Ciepłowników Polskich organizowane jest co roku przez branżowy samorząd, Izbę Gospodarczą Ciepłownictwo Polskie, obchodząca w tym roku 25-lecie działalności. To najważniejsze spotkanie przedstawicieli ciepłownictwa, podczas którego poruszane są najistotniejsze kwestie sektora ciepłowniczego w Polsce.

Tegoroczna edycja, w której udział wzięło 650 uczestników, przebiegała pod hasłem „Ciepłownictwo. Charakter lokalny – wymiar globalny”. Podczas spotkań i dyskusji omawiano rządowe strategie oraz możliwości działania samorządów i samych przedsiębiorstw, okoliczności wpływające na kondycję firm ciepłowniczych, nowe technologie i ich zastosowania w ciepłownictwie, wyzwania związane z dbałością o środowisko, a także te, jakie przed branżą stawia bliższa i dalsza przyszłość. W Forum wzięli udział również przedstawiciele Miejskiej Energetyki Cieplnej w Koszalinie.

Gośćmi i prelegentami byli prezes Urzędu Regulacji Energetyki, parlamentarzyści, przedstawiciele Ministerstwa Energii, Ministerstwa Środowiska, Związku Miast Polskich.

Dodaj komentarz

Skip to content