MEC Koszalin

XXV Forum Ciepłowników Polskich w Międzyzdrojach. Nagroda dla MEC Koszalin za skuteczną komunikację

Forum Ciepłowników Polskich to konferencja organizowana przez Izbę Gospodarczą Ciepłownictwo Polskie. W największym, corocznym spotkaniu ciepłowników wzięli udział również przedstawiciele Miejskiej Energetyki Cieplnej z Koszalina. Spółka otrzymała od Izby nagrodę dla najbardziej aktywnego zespołu marketingowego, co potwierdza starania o jak najlepszą komunikację z klientami i partnerami biznesowymi.

Tegoroczne Forum zdominowane zostało przez tematy dotyczące przyszłości branży ciepłowniczej. Nic więc dziwnego, że głównym hasłem była transformacja, zarówno związana z wykorzystywanymi w ciepłowniach paliwami, jak i technologiami, mającymi usprawnić proces produkcji i dystrybucji energii cieplnej.
– Przed branżą stoją ogromne wyzwania, zarówno technologiczne, jak i informacyjne. Te pierwsze wynikają z konieczności odejścia od węgla i drastycznego ograniczenia emisji dwutlenku węgla, a drugie związane są z równie ważną kwestią, jaką jest informowanie społeczeństwa o konieczności wprowadzenia zmian, by uniknąć katastrofy klimatycznej – mówi Robert Mania, prezes zarządu MEC w Koszalinie.

Prezes MEC Koszalin, Robert Mania, odbiera nagrodę Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie za skuteczną komunikację marketingową

I właśnie za starania, aby ta komunikacja była jak najlepsza, MEC Koszalin została wyróżniona spośród 200 firm ciepłowniczych, zrzeszonych w Izbie Gospodarczej, główną nagrodą dla najbardziej aktywnego zespołu marketingowego. MEC zdobyła 324 punkty na 360 możliwych, ustanawiając tym samym rekord Izby (poprzedni został poprawiony o kilkadziesiąt punktów). – To dla nas sygnał, że sprawnie i wszechstronnie wykorzystujemy przygotowane przez Izbę Gospodarczą narzędzia marketingowe, aby nawiązywać odpowiednie relacje nie tylko z naszymi klientami i partnerami biznesowymi, ale z całym społeczeństwem. Możliwości podejmowania takich przekrojowych działań dają nam właśnie wspomniane narzędzia. A jest to niebywale istotne w dobie zagrożenia katastrofą klimatyczną i konieczności rzetelnego informowania o podejmowanych działaniach i ich efektach – dodaje Robert Mania.

Jedna z dyskusji podczas Forum Ciepłowników

Podczas Forum rozmawiano również o energetycznych rozwiązaniach przyszłości na podstawie projektów w Europie i w Polsce, zastosowaniu wysokosprawnej kogeneracji w ciepłownictwie, wodorze jako narzędziu budowy zeroemisyjnych systemów ciepłowniczych, współpracy między wytwórcami a dystrybutorami, oczekiwaniach odbiorców ciepła, cyfrowej transformacji czy internecie rzeczy w kontekście systemów ciepłowniczych.

Skip to content