Akcja Czyste, Zielone Miasta – Ekopiknik z miastem Koszalin

Dzisiaj odbyła się akcja Czyste, Zielone Miasta – Ekopiknik z miastem Koszalin. W ramach wydarzenia odbyło się sprzątanie wraz z lokalną społecznością terenu Piknik Parku przy napisie „Koszalin” za Parkiem Wodnym oraz sadzenie drzew. Celem akcji była nie tylko edukacja, ale również integracja mieszkańców, którzy interesują się zdrowym trybem życia w ekologicznym świecie.

Projekt „Czyste, Zielone Miasta” wpisuje się w ideę inspirowania i inicjowania zmian przez Stowarzyszenie Program Czysta Polska. Tegoroczna akcja odbędzie się w 45 polskich miejscowościach. Przedsięwzięcie ma na celu propagowanie ekologicznych postaw oraz aktywizowanie lokalnej społeczności do zmiany otoczenia na czyste i zielone. Ta akcja, to nie tylko edukacja, ale również integracja mieszkańców i aktywizacja młodego pokolenia do zdrowego trybu życia w ekologicznym świecie.

W dzisiejszej akcji razem z MEC Koszalin wzięli udział mieszkańcy Koszalina, prezydent Koszalina Piotr Jedliński, przedstawiciele samorządu oraz reprezentanci następujących organizacji: Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Koszalinie, Park Wodny Koszalin, Piłka Ręczna Koszalin, Centrum Kultury 105 w Koszalinie, MKKS Żak Koszalin, Stowarzyszenie Vivamy i inni.

Skip to content