Aparat do USG już w koszalińskim hospicjum. W kupnie pomogła Miejska Energetyka Cieplna

Do koszalińskiego Hospicjum im. św. Maksymiliana Kolbego dotarł aparat USG, dzięki któremu na miejscu będą wykonywane niezbędne badania. Z dumą informujemy, że Miejska Energetyka Cieplna miała swój udział w jego kupnie.

Hospicjum już od dawna potrzebowało własnego aparatu USG. Dotąd pacjenci musieli być na badania przewożeni do zewnętrznych pracowni diagnostycznych. Dla osób w ciężkich stadiach choroby było to stresujące i niestety często bolesne. Stąd plan kupna urządzenia i to na tyle niewielkiego, lekkiego, aby móc bez problemu przenosić je do łóżek pacjentów, bez konieczności narażania ich na niepotrzebne niewygody. Nie bez znaczenia było też to, że wykonywanie badań poza hospicjum wiązało się z kosztami sięgającymi kilkadziesiąt tysięcy złotych rocznie. Dla hospicjum to niebagatelna kwota.

Lekki aparat USG już jest w hospicjum i służy jego pacjentom.
Fot. Hospicjum im. św. Maksymiliana Kolbego

Aby kupić aparat, hospicjum ogłosiło społeczną zbiórkę na ten cel – tą drogą udało się zdobyć ponad 25 tysięcy złotych. Pozostałą potrzebną kwotę, 30 tysięcy, dołożyła Miejska Energetyka Cieplna. – MEC od zawsze stara się w miarę możliwości wspierać naszą lokalną społeczność, a hospicjum pełni w niej niezwykle istotną funkcję, sprawując opiekę nad ciężko chorymi mieszkańcami. Cieszymy się, że udało się pomóc w kupnie USG, a tym samym w polepszeniu warunków dla podopiecznych hospicjum – mówi Robert Mania, prezes zarządu MEC.

Skip to content