Czwarte jajo w gnieździe koszalińskich sokołów

Ledwie informowaliśmy o tym, że para koszalińskich sokołów, gniazdująca na kominie naszej ciepłowni przy ul. Słowiańskiej w Koszalinie, wysiaduje trzy jaja, już pojawiło się kolejne. Jest więc szansa, że tegoroczny lęg będzie liczył cztery młode.

Jak mówi Sławomir Sielicki, szef opiekującego się ptakami Stowarzyszenia Na Rzecz Dzikich Zwierząt „Sokół” z Włocławka, sokoły wędrowne składają zwykle rok w rok tyle samo jaj. Jest więc szansa, że w koszalińskim gnieździe znów pojawi się pięć jaj, tak jak w ubiegłym roku. A taki liczny lęg to już ewenement na skalę światową.

Czwarte jajo zaobserwowano 18 marca.

Teraz pozostaje trzymać kciuki, by młode wykluły się ze wszystkich jaj, niezależnie od tego, ile tych ostatnich będzie. Przypominamy, że sokoły można oglądać korzystając z kamer, dostępnych na stronie meckoszalin.pl Wystarczy kliknąć na umieszczoną na górze strony zakładkę SOKOŁY ONLINE. Można korzystać z trzech kamer: jednej umieszczonej na zewnątrz i dwóch wewnątrz gniazda. Kamery przekazują obraz także nocą, mają również zamontowane mikrofony.

Skip to content