Dziś Dzień Pluszowego Misia

A jak miś, to ciepło. A jak ciepło, to… Miejska Energetyka Cieplna w Koszalinie. Wszystkim miłośnikom pluszaków, tym mniejszym i większym, młodszym i starszym, przyznającym się do ich przytulania lub nie, życzymy samych przyjemnych i ciepłych chwil każdego dnia!

Pluszowe misie to od XIX wieku jedna z najpopularniejszych zabawek. Pierwsze misie powstały w Europie. Angielska nazwa zabawki – Teddy Bear, wzięła się od zdrobnienia imienia prezydenta USA Teodora Roosevelta. Podczas polowania jeden z jego towarzyszy miał postrzelić niedźwiadka. Gdy prezydent zobaczył przestraszone zwierzę, kazał je wypuścić. Historia, już w formie komiksu, została opublikowana w jednej z amerykańskich gazet. Podchwycili ją producenci zabawek, nazywając wytwarzane przez siebie misie właśnie „Teddy Bear”.

Swojego pluszaka mamy i my – nasz mały przyjaciel pomaga nam na co dzień w pracy.

Współcześnie pluszowych misiów jest bez liku. Są bohaterami bajek, filmów i opowieści, ale łączy je to, że są jedną z najbardziej ukochanych zabawek dzieci, i to niezależnie od płci. I wieku – bo z misiów się nie wyrasta!

Skip to content