Etna, Gracja, Szeryf, Zorro – to zwycięskie imiona dla młodych koszalińskich sokołów. Ptaki zostały już zaobrączkowane

Zakończyliśmy tegoroczny konkurs na nadanie imion młodym sokołom wędrownym, które przyszły na świat w budce zawieszonej na kominie ciepłowni Miejskiej Energetyki Cieplnej przy ul. Słowiańskiej. Koniec konkursu zbiegł się z terminem obrączkowania, wiemy więc, że w tegorocznym lęgu są dwie samice i dwa samce.

Etna, Gracja, Szeryf, Zorro – te imiona zyskały najwięcej głosów w naszym konkursie. Tym samym ich autorzy mogą uważać się za rodziców chrzestnych młodych sokołów. Co ważne, imiona są honorowane przez organizacje i stowarzyszenia ornitologiczne na całym świecie, są bowiem przypisane do ptaków z konkretnymi obrączkami. Młode sokoły zostały zaobrączkowane przez członków Stowarzyszenia na Rzecz Dzikich Zwierząt Fundacji „Sokół” z Włocławka, które prowadzi w Polsce program reintrodukcji sokoła wędrownego.

W tegorocznym konkursie w trakcie głosowania oddano łącznie 5.264 głosy. Serdecznie gratulujemy autorom zwycięskich imion – wkrótce skontaktujemy się w sprawie odbioru nagród. Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i nadal zachęcamy do obserwacji naszej sokolej rodziny na stronie meckoszalin.pl w zakładce SOKOŁY ONLINE.

Skip to content