Finał konkursu „Człowiek, Świat, Przyroda” w tym roku tylko w internecie

Nietypowo – bo bez laureatów, tylko za pośrednictwem internetu, ale jednak – koszaliński Pałac Młodzieży podsumował tegoroczną edycję konkursu fotograficznego „Człowiek, Świat, Przyroda”. Od lat jest on organizowany przy współpracy z Miejską Energetyką Cieplną w Koszalinie.

Pandemia koronawirusa popsuła szyki również organizatorom XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Dzieci i Młodzieży „Człowiek, Świat, Przyroda”. Finał konkursu zawsze był prawdziwym świętem fotografii i młodych artystów, zajmujących się tą niełatwą dziedziną sztuki. Laureaci z całej Polski zawsze stawiali się tłumnie na rozdaniu nagród, jednak w tym roku, z uwagi na epidemię, nie było to możliwe. Stąd zaledwie internetowy wernisaż wystawy pokonkursowej. Przez internet można też oglądać galerię konkursowych fotografii.

Trzy pierwsze miejsca w kategorii I do 15 lat zajęli kolejno: Artur Kuruc (Łęg Tarnowski), Hanna Bondzio (Gołdap), Antoni Świdziński (Białystok), a w kategorii II od 16 do 21 lat: Michał Krawiec (Mielec), Natalia Bednarska (Częstochowa), Kamila Kawełkowska (Słupsk).

Tegoroczny wernisaż z uwagi na epidemię odbył się w internecie. Laureaci nagrody otrzymali pocztą.
Skip to content