Lekcje ciepła znów w koszalińskich szkołach. Na początek w „szóstce”

W Szkole Podstawowej nr 6 w Koszalinie przeprowadzona została Lekcja Ciepła. To kolejna odsłona prowadzonego w szkołach przez Miejską Energetykę Cieplną programu promocji Ciepła Systemowego.

Lekcje Ciepła Systemowego to nic innego jak przekazywanie dzieciom zasad ekologicznego gospodarowania energią, w tym energią cieplną, której wytworzenie coraz więcej kosztuje. Nie tylko pod względem ekonomicznym, ale również w odniesieniu do zanieczyszczenia środowiska. W pokazowej lekcji ciepła uczestniczyły klasy II C, II D oraz I A wraz z wychowawcami i nauczycielami wspomagającymi. Pomocnikami przy rozwiązywaniu krzyżówki i konkursu ekologicznego byli również dyrektor SP 6 oraz zawodnicy Klubu Sportowego Żak Koszalin.

Patronat nad akcją sprawuje prezydent Koszalina Piotr Jedliński, który podczas lekcji przeczytał dzieciom edukacyjną bajkę o Czerwonym Kapturku. Mali uczestnicy z zainteresowaniem przysłuchiwali się opowieści o przygodach Kapturka i jego babci, dowiadując się, skąd się bierze ciepła woda w kranie, dlaczego grzejniki są ciepłe, jak powstaje ciepło albo dlaczego nie należy wieszać mokrego swetra na kaloryferze. Na zakończenie prezydent rozdał dzieciom przygotowane przez MEC komplety bajek o Czerwonym Kapturku, kolorowanki edukacyjne i inne materiały.

Patronat nad Lekcjami Ciepła sprawuje prezydent Koszalina Piotr Jedliński. W SP 6 przeczytał dzieciom ekologiczną bajkę o Czerwonym Kapturku.

– Lekcje Ciepła doskonale rozwijają ekologiczną świadomość u dzieci. Nie potrzeba do tego wielkich nakładów, wystarczą chęci, trochę kreatywności i konsekwencji. Poprzez jasny przekaz, wskazywanie rozwiązań jak też samodzielne szukanie pomysłów na codzienną „lekcję ciepła”, uzyskujemy większe zaangażowanie. Dzieci szybko uczą się i wdrażają swoje działania na terenie szkoły i poza nią. A na tym nam przecież zależy, aby to nie było tylko tu i teraz, a owocowało w przyszłości – mówi Ewelina Rybczyńka, nauczycielka SP nr 6 w Koszalinie.

Skip to content