Mikołajkowa lekcja ciepła systemowego w Szkole Podstawowej nr 9

Trwają lekcje ciepła systemowego w koszalińskich szkołach. Tym razem – w mikołajkowej wersji – odbyła się lekcja w Szkole Podstawowej nr 9. W rolę Mikołajów wcielili się prezydent Koszalina, szef Miejskiej Energetyki Cieplnej oraz zawodnicy Żaka Koszalin.

Lekcja ciepła systemowego w „dziewiątce” to kolejna odsłona prowadzonego w szkołach przez Miejską Energetykę Cieplną programu promocji Ciepła Systemowego. To ogólnopolski program edukacyjny, prowadzony przez dostawców ciepła systemowego zrzeszonych w izbie Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie. Podczas lekcji dzieci dowiadują się, skąd się bierze ciepło i ciepła woda w domach, jak wytwarzać je w sposób najbezpieczniejszy dla środowiska, jak je oszczędzać, a także dlaczego taki system ogrzewania jest najbezpieczniejszy i najwygodniejszy dla mieszkańców.

Podczas lekcji ciepła systemowego w SP nr 9 prezydent Koszalina Piotr Jedliński przeczytał dzieciom edukacyjną bajkę o Czerwonym Kapturku.

Tym razem w pokazowej lekcji uczestniczyły dzieci z klas II B i II C. Prezydent przeczytał uczniom edukacyjną bajkę, był konkurs z nagrodami i drobne upominki oraz materiały edukacyjne dla wszystkich maluchów. Patronat nad akcją sprawuje prezydent Koszalina.

Skip to content