Młode sokoły zaobrączkowane. W gnieździe mamy trzech samców i jedną samicę

Cztery młode sokoły, które wykluły się w gnieździe na kominie naszej ciepłowni przy ul. Słowiańskiej, zostały we wtorek zaobrączkowane. To jedna samica i trzy samce. Wszystkie wyglądają na zdrowe.

Sokole maluchy zostały zaobrączkowane przez członków Stowarzyszenia Na Rzecz Dzikich Zwierząt „Sokół” z Włocławka, które opiekuje się naszymi sokołami. Młode ptaki zostały poddane również oględzinom, aby upewnić się, że są zdrowie i w dobrej kondycji. Otrzymały one następujące oznaczenia:

  • Samiec nr 1 – 3HS,
  • Samiec nr 2 – 4HS,
  • Samica – 5HS,
  • Samiec nr 3 – 6HS.

Każdy z ptaków otrzymał dwie obrączki: ornitologiczną i obserwacyjną. Po krótkiej operacji zaobrączkowania, obfotografowania i opisania, maluchy wróciły do gniazda. Teraz, gdy znamy płeć ptaków, wiemy, ile imion damskich i męskich zwycięży w naszym konkursie. Przypominamy, że głosowanie kończy się już jutro o godz. 23:59.

Przypominamy, że losy przedstawicieli tego dzikiego i ściśle chronionego gatunku od trzech lat możemy obserwować na podglądzie na żywo na naszej stronie internetowej w zakładce „sokoły online”.

Skip to content