Nagroda dla Miejskiej Energetyki Cieplnej podczas XXVII Forum Ciepłowników Polskich w Międzyzdrojach

Forum Ciepłowników Polskich to największa, coroczna konferencja ciepłownicza, organizowana przez Izbę Gospodarczą Ciepłownictwo Polskie. Tematem tegorocznego Forum były „Priorytety ciepłownictwa systemowego. Perspektywa 2030/2050”.

Podczas dwudniowej konferencji poruszane są wszelkie najważniejsze sprawy, z jakimi mają do czynienia polskie firmy ciepłownicze. Co prawda po ubiegłorocznych kłopotach nie możemy już na szczęście mówić o problemach z zaopatrzeniem w paliwa na sezon grzewczy, to jednak przed branżą wciąż stoi największe wyzwanie w jej historii – dekarbonizacja. To właśnie zagadnieniu rewolucji ekologicznej w ciepłownictwie i wszelkich związanych z nią aspektów poświęcone były poszczególne panele dyskusyjne.

Podczas forum wręczono również nagrody i wyróżnienia za podejmowane przez poszczególne firmy działania. Jedną z nagrodzonych była Miejska Energetyka Cieplna w Koszalinie, która została wyróżniona za skuteczną komunikację oraz za oszczędne gospodarowanie zasobami, co ma szczególne znaczenie w dobie rozsądnego wykorzystywania energii, mediów i wszelkich produktów.

W imieniu MEC nagrodę za skuteczną komunikację oraz za oszczędne gospodarowanie zasobami z rąk szefa IGCP Jacka Szymczaka (z lewej), odebrał prezes zarządu, Robert Mania.
Skip to content