Wyjątkowe nagrody dla laureatów naszego konkursu na nadanie imion dla młodych sokołów

Otrzymaliśmy specjalne wyróżnienia dla laureatów konkursu na nadanie imion dla sokołów wędrownych z tegorocznego lęgu, gniazdujących na kominie naszej ciepłowni przy ul. Słowiańskiej 8 w Koszalinie. Certyfikaty wraz z obrączkami zostały przygotowane przez Stowarzyszenie Na Rzecz Dzikich Zwierząt „Sokół” z Włocławka, które prowadzi program reintrodukcji sokoła wędrownego w Polsce i opiekuje się również koszalińskim gniazdem tych ściśle chronionych ptaków.

Certyfikaty zostaną wysłane do laureatów, którzy pochodzą z Koszalina, Gdyni i Łagiewników.

Przypominamy, że w I etapie konkursu zgłoszonych zostało około 100 imion dla dwóch samic i jednego samca. A w trakcie internetowego głosowania oddano łącznie 15 830 głosów.

Jeszcze raz gratulujemy autorom i mamy nadzieję, że to wyjątkowe odznaczenie podniesie poziom satysfakcji z wygranej w konkursie.

Zachęcamy do dalszej obserwacji gniazda z komina naszej ciepłowni przy ul. Słowiańskiej w Koszalinie. Po sezonie lęgowym pojawiają się tam aktualnie głównie pustułki, ale liczymy na szybki powrót prawowitych lokatorów. Podgląd znajduje się na naszej stronie w zakładce „sokoły online”.

Skip to content