​Gazele Biznesu 2019. MEC wśród najbardziej dynamicznych polskich firm.

Dziennik „Puls Biznesu” ogłosił jubileuszowy, dwudziesty ranking najbardziej dynamicznych polskich firm „Gazele Biznesu 2019”. Koszalińska MEC znalazła się wśród wyróżnionych przedsiębiorstw. „Gazele Biznesu” to najstarsze zestawienie najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm.

Projekt realizowany jest przez dzienniki ekonomiczne należące do grupy wydawniczej Bonnier. W Polsce od 2000 roku ranking sporządza dziennik „Puls Biznesu”. Podobne zestawienia sporządzają jego odpowiedniki ze Szwecji, Danii, Litwy, Łotwy, Estonii i Słowenii. Kryteria wyboru Gazel w poszczególnych krajach są dostosowane do lokalnych warunków gospodarczych. Miejska Energetyka Cieplna w Koszalinie po raz kolejny z rzędu znalazła się wśród wyróżnionych firm.

Aby otrzymać tytuł Gazeli Biznesu, firma musi przez trzy lata z rzędu zwiększać obroty i osiągać zysk. Weryfikacją zgłoszonych danych zajmują się analitycy wywiadowni gospodarczej Coface Poland. Zespół ekspertów weryfikuje także firmy uhonorowane tytułem Gazeli w minionych latach.

Skip to content