​O inteligentnych sieciach ciepłowniczych. III Forum Ciepłownicze w Koszalinie

„Inteligentne sieci ciepłownicze” – taki był temat III Forum Ciepłowniczego, które w czwartek zorganizowane zostało w Koszalinie, w obiektach Politechniki Koszalińskiej przy ul. Śniadeckich. Przygotowywane co roku Forum Ciepłownicze ma na celu zapoznanie działających w branży fachowców, ale także naukowców, studentów i wszystkich zainteresowanych z najnowszymi rozwiązaniami i technologiami, stosowanymi w ciepłownictwie. W tym roku głównym tematem były „Inteligentne sieci ciepłownicze”. 

Za tym terminem kryją się zaawansowane systemy alarmowe, informujące o powstałych nieszczelnościach. To również elektroniczne systemy, często oparte na modułach sztucznej inteligencji, które pozwalają w każdej chwili zbierać i analizować tysiące danych o parametrach sieci przesyłających ciepło oraz współpracujących z nią urządzeń. Pozwala to zdalnie kontrolować system cieplny, wartości ciśnień i temperatur w poszczególnych węzłach cieplnych, czy odczytywać liczniki. Dzięki temu wytwórcy ciepła, jak Miejska Energetyka Cieplna, mogą jeszcze bardziej oszczędnie i niezawodnie dostarczać ciepło do odbiorców. 
Podczas forum poruszany był też temat pozyskiwania energii z odpadów, oraz najnowszych trendów w projektowaniu serwisów internetowych. 

III Forum Ciepłownicze zorganizowała Miejska Energetyka Cieplna w Koszalinie przy współpracy z Wydziałem Inżynierii Lądowej, Środowiska i Geodezji Politechniki Koszalińskiej oraz Oddziałem Koszalińskim Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych. 

Dodaj komentarz

Skip to content