Finał akcji edukacyjnej o cieple systemowym i konkursu dla przedszkolaków

W Przedszkolu nr 12 zakończyła się akcja edukacyjna o cieple systemowym. Finałem był konkurs plastyczny „Ciepło w moim domu”. Materiały edukacyjne i nagrody dostarczyła Miejska Energetyka Cieplna. Upominki wręczył prezydent Koszalina, Piotr Jedliński.

W edukacji maluchów Przedszkole nr 12 szczególną wagę przykłada do ekologii. Dzieci m.in. odwiedzają obiekty Miejskiej Energetyki Cieplnej i dowiadują się, jak bezpiecznie dla środowiska i nas wszystkich wytwarzać energię cieplną. Na naszym terenie posadziły też sadzonki z okazji Dnia Drzewa.

Teraz wszystkie dzieci z grup pięcio- i sześciolatków – w sumie setka przedszkolaków – wzięły udział w lekcjach ciepła systemowego, na potrzeby których dostarczyliśmy materiały dla nauczycieli i pomoce w postaci kilkuczęściowych bajek o perypetiach Czerwonego Kapturka i kota Kluchy, walczących ze smogiem. Podczas lekcji o cieple systemowym, dzieci dowiedziały się między innymi co to jest ciepło, skąd się bierze w naszych domach, jak powstaje w sposób bezpieczny dla środowiska i jakie są sposoby jego oszczędzania.

Zwieńczeniem akcji był konkurs plastyczny „Ciepło w moim domu”, którego efekty można podziwiać w holu przedszkola. Autorzy prac odebrali upominki z rąk prezydenta Piotra Jedlińskiego, który na zakończenie zaprosił wszystkie dzieci do wysłuchania bajki. Przeczytał maluchom „Kota w butach”, swoją, jak przyznał, ulubioną bajkę z dzieciństwa.

Skip to content