Grażyna Bielawska-Cieśla, wieloletnia prezes MEC, odznaczona przez prezydenta RP

Osoby zasłużone w służbie państwu i społeczeństwu otrzymały w piątek odznaczenia państwowe podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim. Wśród nich była Grażyna Bielawska-Cieśla, wieloletnia szefowa Miejskiej Energetyki Cieplnej w Koszalinie, która została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy aktu dekoracji dokonał Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Adam Kwiatkowski.
 Order, ustanowiony w 1921 roku, nadawany jest za wybitne zasługi położone w służbie państwu i społeczeństwu, a zwłaszcza za wybitne osiągnięcia w działalności publicznej podejmowanej z pożytkiem dla kraju, za szczególne zasługi dla umacniania suwerenności i obronności kraju, dla rozwoju gospodarki narodowej, służby publicznej, za wybitną twórczość naukową, literacką i artystyczną, za wybitne zasługi dla rozwoju współpracy Rzeczypospolitej Polskiej z innymi państwami i narodami. Grażynie Bielawskiej-Cieśli nadano go za „wybitne zasługi dla rozwoju branży ciepłowniczej w Polsce”.
 Grażyna Bielawska-Cieśla kierowała MEC przez 26 lat. Na emeryturę przeszła w 2015 roku. Przez całe swoje zawodowe życie związana była z branżą ciepłowniczą, w której karierę rozpoczęła w roku 1987. Była pierwszą kobietą w Polsce, która objęła w ciepłownictwie stanowisko dyrektora – prezesa zarządu. Była szefowa MEC znana jest także ze swojego zaangażowania w działalność charytatywną i społeczną. Przez wiele lat była aktywnym członkiem branżowych organizacji ciepłowniczych, Rady Gospodarczej przy prezydencie Koszalina, oraz Rady Doradców międzynarodowej organizacji studenckiej AISEC. Jest członkiem Koszalińskiego Rotary Club, działającego na rzecz społeczności lokalnej. Czynnie uczestniczyła w przedsięwzięciach charytatywnych, takich jak przedstawienia teatralne, akcje „Szlachetna Paczka”.
W uznaniu wybitnych zasług dla rozwoju polskiego ciepłownictwa oraz ogromnego zaangażowania w działania na rzecz społeczności lokalnej, została  odznaczona m.in. Złotym Krzyżem Zasługi, Złotym Medalem „Za Długoletnią Służbę”, Odznaką Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego, medalem Za Zasługi dla Energetyki, medalem Za Zasługi dla Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, oraz dwukrotnie Laurem „Zasłużony dla Ciepłownictwa”, przyznanym przez środowisko branżowe dla osób wnoszących szczególnie duże zasługi dla polskiego ciepłownictwa.

Skip to content