20stopni - nie przegrzewaj mieszkania KWADRAT

Jeden prosty krok do poprawy klimatu oraz niższych rachunków

Izba Gospodarcza Ciepłownictwo Polskie wspólnie z dostawcami ciepła systemowego zainicjowała kampanię „20 stopni dla klimatu”, w której namawia Polaków do oszczędzania ciepła poprzez zmniejszenie temperatury w domu o 1 – 2 stopnie Celsjusza. Badania wykazują, że polskie mieszkania są przegrzewane. Obniżenie temperatury w domach do 20 stopni pozwoli na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla w Polsce o 2 mln ton rocznie.

Niższa średnia temperatura w domu o jeden, czy dwa stopnie to nie tylko krok dla zdrowia i lepszego samopoczucia, ale także duża oszczędność energii, na czym zyskuje przede wszystkim planeta. Dziś blisko 42% Polaków korzysta z ciepła systemowego. Jeśli każdy w swoim mieszkaniu obniży temperaturę o zaledwie 1 stopień, zużyjemy mniej zasobów naturalnych, a tym samym wyemitujemy mniej dwutlenku węgla i będziemy oddychać czystszym powietrzem.

Zachęcamy do przyłączenia się do akcji „20 stopni dla klimatu” – niemarnowania ciepła, wspólnego dbania o planetę, zdrowie oraz portfele. Obniżenie temperatury w mieszkaniu to przecież także oszczędności. Jeden stopień mniej to rachunki niższe średnio o 5 – 9 procent.

Więcej sposobów na rozsądne korzystanie z ciepła systemowego oraz szczegółowe informacje o kampanii można znaleźć na stronie 20stopni.pl

Skip to content