„Lekcje Ciepła” ruszają w koszalińskich szkołach

Miejska Energetyka Cieplna w Koszalinie przygotowuje się do pierwszych „Lekcji Ciepła” w koszalińskich szkołach podstawowych. Projekt rozpoczniemy inauguracją Lekcji Ciepła, która została zaplanowana w Szkole Podstawowej Nr 10 im. S. Żeromskiego w Koszalinie, na której odbędzie się lekcja pokazowa oraz inne atrakcje. W kolejnych tygodniach rozpoczną się lekcje w innych szkołach.

Co to jest smog? Czym są odnawialne i nieodnawialne źródła energii? Jak mądrze korzystać z ciepła? Dlaczego ciepło systemowe zapobiega powstawaniu niskiej emisji i smogowi? Jak dbać o jakość powietrza w mieście?

Odpowiedzi na te i inne pytania uczniowie klas I–III i IV–V szkół podstawowych poznają podczas „Lekcji Ciepła”. Te tematy nie tylko się nie starzeją, ale stają się coraz ważniejsze dla nas wszystkich. „Lekcje Ciepła” to cenny i aktualny materiał, z którym co roku mogą się zapoznawać nowe roczniki uczniów.

Program promocji ciepła systemowego prowadzony jest w całej Polsce przez firmy ciepłownicze, będące członkami Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie. Opracowane w ramach programu książeczki edukacyjne oraz gotowe scenariusze lekcyjne są niezwykle chętnie wykorzystywane przez nauczycieli, a ekologiczna tematyka materiałów rozbudza zainteresowanie uczniów.

W ubiegłym roku szkolnym do projektu włączyło się 6 szkół podstawowych, a zajęcia zostały przeprowadzone w 12 klasach. Młodzież chętnie poznawała ekologiczne możliwości wykorzystywania energii cieplnej, a ich kreatywność i zaangażowanie było ogromne.

Skip to content