Mikołajkowa lekcja ciepła podczas „Eko-Mikołajków” w Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 21

Trwają lekcje ciepła systemowego w koszalińskich szkołach. Tym razem – w mikołajkowej wersji – odbyła się lekcja w Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 21 w Koszalinie. W rolę Mikołajów wcielili się wiceprezydent Koszalina, szef Miejskiej Energetyki Cieplnej oraz wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej.

Tym razem w pokazowej lekcji uczestniczyły dzieci z klas 1-3, dla których wiceprezydent Przemysław Krzyżanowski przeczytał edukacyjną bajkę wraz z Panią Żanetą Kwapisz wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej. Natomiast uczniowie przygotowały razem z nauczycielkami dla gości piękne występy. Na koniec tradycyjnie każde dziecko dostało upominki oraz materiały edukacyjne.

Lekcja ciepła systemowego w SP 21 to kolejna odsłona prowadzonego w szkołach przez Miejską Energetykę Cieplną programu promocji Ciepła Systemowego. To ogólnopolski program edukacyjny, prowadzony przez dostawców ciepła systemowego zrzeszonych w Izbie Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie. Podczas lekcji dzieci dowiadują się, skąd się bierze ciepło i ciepła woda w domach, jak wytwarzać je w sposób najbezpieczniejszy dla środowiska, jak je oszczędzać, a także dlaczego taki system ogrzewania jest najbezpieczniejszy i najwygodniejszy dla mieszkańców. Patronat nad akcją sprawuje prezydent Koszalina.

Skip to content