Powróciły lekcje ciepła w koszalińskich placówkach oświatowych

Dzisiaj w Przedszkolu nr 7 w Koszalinie przeprowadzona została inauguracyjna Lekcja Ciepła. To kolejna odsłona prowadzonego w przedszkolach oraz szkołach przez Miejską Energetykę Cieplną programu promocji Ciepła Systemowego.

Lekcje Ciepła Systemowego to nic innego jak przekazywanie dzieciom zasad ekologicznego gospodarowania energią, w tym energią cieplną, której wytworzenie coraz więcej kosztuje. Nie tylko pod względem ekonomicznym, ale również w odniesieniu do zanieczyszczenia środowiska. W pokazowej lekcji ciepła uczestniczyły trzy grupy przedszkolaków.

Patronat nad akcją sprawuje prezydent Koszalina Piotr Jedliński, który podczas lekcji przeczytał dzieciom edukacyjną bajkę o Czerwonym Kapturku „Misja czarny smog”. Mali uczestnicy z zainteresowaniem przysłuchiwali się opowieści o przygodach Kapturka, który razem ze swoim kotem Kluchą walczy ze smogiem. Na zakończenie prezydent rozdał dzieciom przygotowane przez MEC komplety bajek o Czerwonym Kapturku, kolorowanki edukacyjne i inne materiały.

Skip to content