Pracownik Miejskiej Energetyki Cieplnej wyróżniony medalem „Za zasługi dla Koszalina”

Mirosław Kalkowski, wieloletni pracownik Miejskiej Energetyki Cieplnej w Koszalinie, został podczas sesji Rady Miejskiej uhonorowany medalem „Za zasługi dla Koszalina”.

Mirosław Kalkowski pracuje w MEC od 1985 roku. Obecnie jest mistrzem zmianowym i nadzoruje bezpośrednio pracę ciepłowni. Z okazji jubileuszu 50-lecia firmy, który przypadał na 2020 rok, związki zawodowe wskazały go jako najbardziej zasłużonego z pracowników i zaproponowały wówczas przyznanie mu medalu „Za zasługi dla Koszalina”. Ponieważ jubileusz z uwagi na pandemię i kryzys gospodarczy nie był obchodzony, wyróżnienie zostało wręczone dopiero teraz.

Od lewej: prezydent Piotr Jedliński, przewodniczący Rady Miejskiej Jan Kuriata, Mirosław Kalkowski.

Podstawowym zadaniem Miejskiej Energetyki Cieplnej jest zapewnienie nieprzerwanych dostaw ciepła dla mieszkańców. Moim zdaniem nie można więc mówić o pracy w ciepłownictwie, ale o służbie dla mieszkańców. I wszyscy w firmie mamy tego świadomość – powiedział Mirosław Kalkowski po odebraniu medalu z rąk przewodniczącego Rady Miejskiej Jana Kuriaty i prezydenta miasta Piotra Jedlińskiego.

Mirosław Kalkowski cieszy się też zaufaniem załogi MEC – został przez kolegów wybrany jako ich reprezentant w Radzie Nadzorczej spółki. Za zaangażowanie otrzymał również Złotą Odznakę MEC Koszalin. Znany jest także ze swojej społecznej działalności. Aktywnie uczestniczy w życiu parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, jest także członkiem i dobrym duchem działającej tam Franciszkańskiej Orkiestry Dętej. Jest propagatorem bliskich mu wartości oraz aktywności fizycznej, niestrudzenie będąc wsparciem w najróżniejszych przedsięwzięciach.

Skip to content