Ruszyła ogólnopolska kampania edukacyjna „oszczędność w każdym stopniu”

W dniu 3 października 2022 r. rozpoczęła się ogólnopolska kampania edukacyjna Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie pod hasłem „oszczędność w każdym stopniu”. Kampanię 20stopni.pl, realizowaną od 2020 roku wspiera Miejska Energetyka Cieplna sp. z o.o. w Koszalinie, realizując lokalne działania edukacyjne.

Tegoroczna odsłona kampanii kładzie nacisk na korzyści wynikające z niemarnowania ciepła. Na stronie internetowej 20stopni.pl oraz w social mediach będzie można poznać 20 niemal bezkosztowych sposobów na ograniczenie zużycia ciepła. Zarządcy nieruchomości znajdą także dodatkowe podpowiedzi, jak ograniczyć zużycie ciepła w budynku przeprowadzając jego termomodernizację.

Obniżając temperaturę w mieszkaniu, oszczędzamy na wielu poziomach jednocześnie. Przede wszystkim obniżamy wartość rachunków. Jednak, co równie ważne, wpływamy też korzystnie na własne zdrowie. Potwierdza to Polskie Towarzystwo Alergologiczne. Poza tym, zmniejszając temperaturę, ograniczamy zużycie paliw, w tym węgla oraz wielkość emisji CO2. Z badań wynika, że średnia temperatura w domach Polaków to 22℃. Gdybyśmy wszyscy obniżyli ją do 20℃, zużyjemy około 10-15% mniej ciepła i zaoszczędzimy nie tylko na rachunkach, spalimy także 1 mln ton węgla mniej i ograniczymy emisję CO2 o 2 mln ton – to tyle, ile pochłania 30 mln drzew. Nauczmy się nie marnować ciepła i oszczędzać w każdym stopniu. Proponujemy nie przekraczać 20 stopni – temperatury lepszej dla naszego zdrowia, naszych portfeli i środowiska.

Skip to content