Miejska Energetyka Cieplna ściśle współpracuje z Politechniką Koszalińską. Absolwenci uczelni stanowią trzon kadry technicznej i zarządzającej spółki. Studenci poszczególnych kierunków odbywają w firmie staże i zwiedzają poszczególne obiekty techniczne, zapoznając się ze stosowanymi rozwiązaniami.
Na taką wizytę zaproszeni zostali studenci II roku kierunku Sieci i Instalacje Budowlane Wydziału Inżynierii Lądowej, Środowiska i Geodezji. Wraz z opiekunem, dr inż. Sylwią Jantą-Lipińską, zwiedzili dwa węzły cieplne, obsługiwane przez MEC Koszalin.
W pierwszym, zlokalizowanym w budynkach Politechniki przy ul. Śniadeckich, studenci mogli zapoznać się z pracą węzła, zapewniającego ciepło na potrzeby centralnego ogrzewania, ciepłej wody oraz wentylacji. O urządzeniach i technologii mówili pracownicy MEC, bezpośrednio nadzorujący pracę węzła: Zbigniew Wachowicz, Paweł Kędzia i Filip Janik.
W drugim obiekcie, zlokalizowanym w najnowszym budynku Koszalińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy ul. Wenedów, studenci poznali pracę indywidualnego dwufunkcyjnego węzła cieplnego, zaopatrującego w ciepło wielorodzinny budynek mieszkalny i współpracującego z instalacją fotowoltaiczną, zamontowaną na dachu budynku. To pierwsze takie rozwiązanie w Polsce, gdzie prąd z fotowoltaiki wykorzystuje się do podgrzewania ciepłej wody. Studentów oprowadził pracownik MEC Andrzej Kowalczyk.