Wyprawa w Tatry Wysokie z Trampem z „samochodówki”

Piękna pogoda towarzyszyła uczestnikom wyprawy w Tatry Wysokie, w której wzięli udział pracownicy Miejskiej Energetyki Cieplnej. Wyjazd zorganizował Bogdan Fałek ze współpracującego z MEC Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego „Tramp”.

Nasza firma od wielu już lat współpracuje ze Szkolnym Kołem Krajoznawczo-Turystycznym „Tramp”, działającym przy Zespole Szkół nr 10 w Koszalinie, czyli popularnej „samochodówce”. Tym razem amatorzy aktywnej turystyki wybrali się w rejon najwyższych polskich gór – w Tatry Wysokie. To góry o charakterze alpejskim, położone pomiędzy Tatrami Zachodnimi a Tatrami Bielskimi, od strony północno-wschodniej.

Aura okazała się niezwykle łaskawa dla uczestników wyprawy. Niespotykana w połowie października piękna pogoda sprawiła, że mogli się oni nacieszyć pięknymi widokami Doliny Roztoki, Wodospadu Siklawa, Doliny Pięciu Stawów Polskich, okolic Morskiego Oka i Czarnego Stawu pod Rysami. Części uczestników udało się wspiąć na Rysy – najwyższy szczyt polskich Tatr (2.499 m n.p.m). 

Szkolne koło „Tramp” współpracuje z MEC w Koszalinie, organizując spływy kajakowe, rajdy rowerowe i piesze wyprawy turystyczne. Wyjazd w Tatry Wysokie był ostatnim w tym roku wspólnym przedsięwzięciem „Trampa” i MEC Koszalin.

Skip to content