MEC Koszalin ponownie w czołówce polskich firm ciepłowniczych

Miejska Energetyka Cieplna w Koszalinie po raz kolejny została laureatem Ogólnopolskiego Rankingu Przedsiębiorstw Energetyki Cieplnej. W tym roku zajęła II miejsce, powtarzając ubiegłoroczny sukces. Koszalińska MEC od lat plasuje się w czołówce rankingu, przygotowywanego przez „Dziennik Gazetę Prawną”.

Ranking przygotowywany jest co roku przez redakcję „Strefy Gospodarki”, biznesowego dodatku „Dziennika Gazety Prawnej”. Jak wyjaśnia redakcja, celem rankingu jest prezentacja czołówki branży ciepłowniczej, wyróżnienie najlepszych przedsiębiorstw, ale przede wszystkim przekazanie czytelnikom podstawowych informacji związanych z branżą ciepłowniczą i ciepłem systemowym. Redakcja przygotowując ranking analizuje zarówno kwestie techniczne, jak i finansowe. Pod uwagę brane są również tzw. dane dotyczące udziału firmy w życiu lokalnych społeczności, integracja z nimi, prowadzona polityka jakości, polityka personalna czy też udział przedsiębiorstwa w pozyskiwaniu funduszy unijnych.

Miejska Energetyka Cieplna w Koszalinie, lokalny dostawca ciepła systemowego, co roku plasuje się w czołówce rankingu. – Dla nas jest to przede wszystkim okazja do porównania się z najlepszymi w naszej branży, do uczenia się od nich. Cieszy nas, że nasze wysiłki są doceniane – mówi Robert Mania, prezes zarządu MEC Koszalin.

Potwierdzenie pozycji w Ogólnopolskim Rankingu Przedsiębiorstw Energetyki Cieplnej.

Koszalińska MEC, jak i cała branża, stoi przed największym wyzwaniem w swojej historii – dokonania transformacji energetycznej. Odejście od węgla, podstawowego paliwa polskiej (i nie tylko) energetyki, jest nieuniknione. W Koszalinie ta rewolucja już się rozpoczęła: kończą się prace związane z modernizacją jednego z kotłów i dostosowanie go do opalania gazem. Dzięki niej kocioł zyskał większą moc, nie będzie pylić, nie będzie też żużlu, który jest przecież odpadem, wymagającym odpowiedniego zagospodarowania. Oczywiście należy pamiętać, że gaz jest także paliwem kopalnym i jego spalanie uwalnia dwutlenek węgla, odpowiedzialny za efekt cieplarniany, ale jest go o połowę mniej niż w przypadku spalania węgla. Gaz jest więc idealnym paliwem przejściowym.

Ta i inne inwestycje oraz pozostałe przedsięwzięcia pozwoliły koszalińskiej MEC kolejny rok z rzędu zająć miejsce w czołówce rankingu Gazety Prawnej.

Skip to content