MEC spełni wymogi unijne 10 lat przed czasem

Miejska Energetyka Cieplna nie przestaje inwestować w ekologiczne rozwiązania. Tym razem chodzi o system odpylania, który będzie działał w obydwu ciepłowniach spółki. Miejska Energetyka Cieplna jest w trakcie instalacji w obydwu swoich ciepłowniach – przy ul. Mieszka I oraz Słowiańskiej – systemu odpylania w technologii filtrów workowych wraz z modułem odsiarczania. – Zastąpi on dotychczasowy system odpylania i będzie o wiele bardziej skuteczny. To kolejny etap wypełniania wymogów klimatycznych. Pierwsza część instalacji w ciepłowni przy ul. Mieszka I już działa i doskonale się sprawdza – mówi Robert Mania, prezes zarządu MEC.
 Firma przygotowuje się obecnie do drugiego etapu inwestycji, który ma zostać zakończony w październiku 2020 roku. Etap ten obejmie dokończenie instalacji w ciepłowni przy ul. Mieszka I oraz wybudowanie jej w ciepłowni przy ul. Słowiańskiej. Dbanie o ekologię nie jest tanie: inwestycja pochłonie ponad 13 milionów złotych. To pokazuje skalę wydatków, jakie firma musi ponosić, by sprostać wymaganiom klimatycznym. Niezależnie jednak od nich, w MEC świadomość konieczności dbania o ekologię zawsze była wysoka. Spółka chce tak prowadzić swoją działalność, aby urzeczywistnić ideę o jak najmniejszym wpływie na środowisko. Między innymi dzięki takiej filozofii Koszalin jest wolny od smogu, który co roku zabija w Polsce 45 tysięcy ludzi.  Warto więc wydać nawet wielkie pieniądze, aby chronić zdrowie i życie.
​Zgodnie z rygorystycznymi standardami emisyjnymi, do 2030 roku emisja pyłów z ciepłowni MEC musi zostać zmniejszona ponad 13-krotnie, a związków siarki – prawie 4-krotnie. Dzięki nowym instalacjom odpylania workowego z odsiarczaniem to zamierzenie zostanie zrealizowane już w 2020 roku, czyli 10 lat wcześniej!

Skip to content