Miejska Energetyka Cieplna otrzymała nagrody za skuteczną komunikację oraz za oszczędne gospodarowanie zasobami

Nagrody zostały wręczone podczas trwającego w Międzyzdrojach XXVI Forum Ciepłowników Polskich. To największa, coroczna konferencja ciepłownicza, organizowana przez Izbę Gospodarczą Ciepłownictwo Polskie. W tym roku wzięła w niej udział rekordowa liczba uczestników – jest ich ponad siedmiuset.

Tematem tegorocznego Forum była „Realizacja transformacji w sytuacji kryzysowej”. Nikt bowiem nie ukrywa, że obecna sytuacja na rynku energetycznym i ciepłowniczym, wywołana wojną na Ukrainie, szalejącą inflacją, ogólną drożyzną i brakiem paliw to właśnie kryzys w pełni. Ten kryzys odbija się również na klientach firm ciepłowniczych, które, tak jak całe społeczeństwo, dotknięte zostały drożyzną.

Tegoroczne Forum Ciepłownicze przyciągnęło rekordową liczbę uczestników.

To jednak nie zwalnia firm ciepłowniczych od konieczności odejścia od węgla i gazu na rzecz zielonych źródeł energii. Pozostanie bowiem przy paliwach kopalnych, drożejących w zastraszającym tempie, oznacza po prostu czekanie na upadek firm.

Prezes MEC Koszalin Robert Mania odebrał dwie główne nagrody dla firmy: za skuteczną komunikację i za wdrożenie w firmie procedur mających na celu oszczędzanie ciepła, prądu i wody.

Między innymi z tych powodów komunikacja z klientami i mieszkańcami nabrała nowego, większego znaczenia. Tym bardziej cieszy fakt, że to MEC spośród 200 firm zrzeszonych w Izbie Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie otrzymała główną nagrodę za wysiłki związane z zapewnieniem właściwej komunikacji. Nasza firma jednak nie tylko mówi, jak korzystać z ciepła i innych zasobów, ale też daje przykład, czego efektem jest druga główna nagroda, tym razem za wdrożenie u siebie procedur mających na celu oszczędzanie ciepła, prądu i wody.

Skip to content