Sokół wylądował na kominie – prolog przed Most Blunted Graffiti Jam 2019

Zbliża się coroczna akcja artystów graffiti z całej Polski, którym Miejska Energetyka Cieplna użycza powierzchni do malowania. W tym roku odbył się jej niecodzienny prolog – na kominie ciepłowni MEC pojawiło się wielkie malowidło, przedstawiające sokoła.

Zarówno malowidło, jak i jego tematyka, nie są przypadkowe. MEC od lat użycza artystom, działającym w nieformalnej koszalińskiej grupie Most Blunted, betonowych ogrodzeń ciepłowni przy ul. Słowiańskiej na potrzeby corocznej akcji Most Blunted Graffiti Jam. Podczas niej artyści graffiti z całej Polski realizują swoje pasje, ozdabiając mury kolorowymi malunkami.

Tak też będzie i w tym roku – 3 maja. Tegoroczne Most Blunted Graffiti Jam zyskało jednak niecodzienny prolog. Na podstawie komina ciepłowni jeden z członków grupy MB, Maciej Mazurkiewicz, namalował obraz przedstawiający sokoła. Na tym samym kominie, 70 metrów wyżej, znajduje się gniazdo pary sokołów wędrownych, niezwykle rzadkich w Polsce i w Europie ptaków, które od kilku lat żyją w Koszalinie i co roku dochowują się młodych. W tym miejscu istniało już podobne malowidło, ale niedawny remont komina wymusił jego usunięcie. Teraz sokół „wylądował” tu ponownie.  

Skip to content